Metsaoksjon ehk maa oksjon
Metsaoksjon on hea võimalus neile metsaomanikele, kes soovivad oma metsa eest saada suurimat võimalikku tulu. Loe lähemalt metsaoksjonite toimimisprintsiipidest ning sellest, kuidas kinnistut oksjoniportaali lisada.

Arvuta oma metsamaa hind
Saadame teile esmase hinnapakkumise juba järgmisel tööpäeval
Titanwood OÜ
Reg nr: 14096647
Peetri tn 11, Tallinn
info@metsamaa-hind.ee
- Metsa hindamine
- Metsakinnistute ost
- Raieõiguse ost
- Metsa istutamine
- Metsa majandamine
Metsaoksjon - kuidas toimib?
Loe kuidas toimivad erinevad metsaoksjonid ning kuidas lisada oma kinnistu oksjonile
Metsaoksjon ehk maa oksjon või kinnistu oksjon tähendab seda, et panete oma metsa- või põllumaa müüki enampakkumise teel oksjoniportaali. Metsaoksjonil kinnistu müümisel saate oma kinnistu lisada sadade ostjate ette, kes teevad teie kinnistule pakkumisi ning eduka müügi korral peate maksma oksjonipidajale vahendustasu (3-8%).
- Kuidas metsaoksjonid toimivad?
- Millised on parimad oksjoniportaalid?
- Kes on metsaoksjonil ostjad?
- Kui suured on metsaoksjonite vahendustasud?
- Miks tasub kinnistut oksjonil müüa?
Metsamaa-hind.ee kodulehekülg on täiendamisel
Metsa müük metsaoksjonil
Mida kujutab endast metsa müümine oksjonikeskkonnas
Metsaoksjon tähendab, et teie kinnistu müüakse enampakkumise teel, kuid erinevatel oksjoniportaalidel on erinevad süsteemid või pakkumise meetodid, kuidas oksjoneid täpselt läbi viiakse. On peamiselt kahte sorti metsaoksjoneid, näiteks sellist tüüpi oksjonid, kus saab pakkuda hinda samm-haaval, ehk iga uus pakkumine pikendab oksjoni kestust (nagu osta.ee) ning sellised, kus pannakse paika alghind ning igaüks teeb oma pakkumise, tähtaja lõppedes avatakse pakkumised ning parim pakkuja võidab.
Metsa hind, mis te eduka kinnistu müügitehingu puhul saate sõltub erinevatest asjaoludest ning peamiselt sellest, mida ostja on nõus teie kinnistu eest maksma.

Eestis on ca 10 oksjoniportaali, kes pakuvad võimalust müüa oma metsa- või põllumaa (ka raieõigust) oksjonil ning need erinevad üksteisest paljustki. Kuigi, ostjad on üldiselt kõik samad (ehk suuremad metsakorraldusfirmad, metsandusettevõtted, investeerimisfondid) võib olla teatud portaalides oma kinnistu müümisel eeliseid.
Teile, kui metsaomanikule on parim, kui saate oma kinnistu võimalikult paljude ostjate silme-ette, kuna seeläbi on suurem tõenäosus, et leiate just teie kinnistut sooviva ostja. Sellpärast tasub teil mõelda, kas otsustada oksjoniportaali valides väiksema vahendustasu järgi (kõik oksjoniportaalid võtavad kinnistu müügilt vahendustasu, kuid erineva suurusega) või selle järgi, kes on tuntuim või kus on kõige rohkem kinnistuid müügis.
Põllumaa müük maa oksjonil
Lisaks metsamaale saate müüa oksjoniportaalides ka endale kuuluvat põllumaad. See (põllumaa müük oksjonil) on hea võimalus, proovida saada oma põllumaa eest parim hektari hind. Kuigi, põllukinnistutega tehakse vähem tehinguid kui metsakinnistutega, juba sellepärast, et põllukinnistuid pole nii suurel hulgal- samuti nii kvaliteetseid, võib olla põllumaa müük oksjonil ikkagi hea valik.
Kindlasti tasub ennem põllumaa müüki oksjonil saada teada oma põllumaa väärtus ning küsida pakkumisi ka suurematelt põllumajandusega tegelevatelt ettevõtetelt teie piirkonnas, aga ka mujal. Kui teil on suurem kinnistu võib seetõttu olla teie kinnistu ka rohkem väärt.
Raieõiguse müük oksjonil
Raieõiguse müük metsaoksjonil on hea viis oma kinnistult tulu teenimiseks, eriti põhjusel, kuna enamus tõsiseltvõetavaid oksjoniportaale garanteerivad omaltpoolt, et raied viiakse läbi korrektselt ning raielank jääb alati eeskujulikult hooldatud. See on ka peamine põhjus, miks tasub mõelda raieõiguse müügile metsaoksjonil. Lisaks on raieõiguse õiglast hinda lihtsam kindlaks teha, kui näiteks tervete kinnistute puhul, kuna peamiselt sõltub raieõiguse müügi hind sellest, milline on metsatagavara ning materjali kvaliteet.

Metsa müük metsaoksjonil vs metsa müük kokkuostjale
Metsaoksjonil kinnistu müümine ei tähenda alati 100%, et te saate oma kinnistu eest parima hinna. Kui teil pole aega ega teadmisi, et oma kinnistut iseseisvalt kokkuostjatele pakkuda, on metsaoksjon parim viis kinnistu realiseerimiseks, kuid neile metsaomanikele, kellel on aega ja tahtmist tegeleda võib olla parim viis ka metsa müük otse kokkuostjale.
Müües kinnistu otse metsafirmale või mõnele investeerimisfondile säästate esiteks vahendustasude pealt, teiseks võite saada parema hinna kui oksjonil, aga selliseid garantiisid pole. Kokku on metsandussektoris sadu ettevõtteid ning erainvestoreid ning kindlasti on raske kõigini jõuda, kuid sellisel juhul tasub oma kinnistule võtta konkureerivaid pakkumisi mitmest kohast.

Metsaoksjon ja maa oksjon - küsimused ja vastused
Kinnistute müüki oksjonil puudutavad küsimused
Metsaoksjonid toimivad enampakkumise süsteemi alusel, kuid erinevatel oksjoniportaalidel on erinevad toimimisprintsiibid.
Meie teada on väikseim vahendustasu 3% ning suurim 8% müügisummast (eduka müügi korral) ning mõnel juhul võivad lisanduda erinevad boonused, kui saavutate oodatust parema hinna.
Peale edukat oksjonit, kus kinnistu müüakse kõrgeimale pakkujale sõlmitakse leping Notaris.
Jah. Enamus oksjoniportaale lubavad panna hinna alampiiri, millest allapoole pole te oksjoni lõppedes kohustatud oma kinnistut ära müüma, kuid paljudel juhtudel on teil sellegipoolest see võimalus, kui te seda soovite.
Metsa hind sõltub erinevatest asjaoludest ning metsa hinna saab määrata hindamise teel metsandusspetsialisti poolt, samuti saate te oma kinnistule ise hinna määrata, kuid see ei tähenda, et te selle hinna alati saate. Lugege täpsemalt sellest, kuidas kujuneb kinnistute hind meie kokkuvõttest: metsa hind
Metsaportaal on riiklik register, ehk metsaregister, mis toimib kaardirakendusena ning kuskohas saab vaadata erinevaid metsakinnistuid puudutavaid andmeid (nagu metsakava, metsateatised) ning m.h. ortofotosid kinnistutest.
Jah, enamus oksjoniportaale pakuvad võimalust müüa ka põllukinnistuid, kui teid huvitab lähemalt põllukinnistutega seotud teemad, vaadake ka kokkuvõtet: põllumaa hind